Board

Chairman

Elisabeth Lind
elisabeth.lind@umea.se

Vice chairman

Elisabeth Löfgren
lofgren_elisabeth@hotmail.com

Members

Jan-Olov Carlsson
joc@ersmark.se

Nathalie Eriksson
nattis_eriksson@hotmail.com

Ingemar Larsson
ingemar@hugget.nu

Staffan Larsson
Staffan.l3@gmail.com

Per Melander
per.melander@umu.se

Irmiz Rosas Gómez
irmizrosas@gmail.com

Jan-Olof Sandberg
janolof.sandberg@nolia.se

Stina Sandström
stina.sandstrom@excite.com

Maria Sundström
maria.sundstrom@bilda.nu

Brita Täljedal
brita.taljedal@bildmuseet.umu.se

Peter Vigren
peter.vigren@umea.se

Nominating committee

Catarina Norén, sammankallande
catarina.noren@svt.se

Eva Conradzon
eva@biegga.com

Margareta Rönngren
margareta.ronngren@umea.se

Anna-Karin Sjöstrand
sjostrand@telia.com

16 – 24 Sep

Sällskapsresa till Golgata

18 Sep

Hon vars hjärta var som mitt

22 – 24 Sep

Ålevangeliet

24 Sep – 16 Oct

Hjälp mig inte - En mörk vårdcentralskomedi av och med William Spetz

27 Sep

Jacke Sjödin – Coronasånger

2 Oct

SOLITAIRE

6 Oct

Greatest hittills - Ronny Eriksson

8 Oct

Doktor Kosmos

12 Oct

BLKDOG - Botis Seva

18 Oct

Britt-Marie var här

21 – 22 Oct

Carl-Einar Häckner - I för långt borta land

22 Oct

Opera (live) på bio - Medea

5 Nov

Opera (live) på bio - La Traviata

11 – 12 Nov

Merkurius – Gunilla Heilborn

2 Dec

Emil Jensen - Än susar skogen

9 Dec

Soul Chain – Sharon Eyal

10 Dec

Opera (live) på bio - The Hours

19 Mar

Opera på bio - Lohengrin

1 Apr

Opera (live) på bio - Falstaff

16 Apr

Opera på bio - Rosenkavaljeren

20 May

Opera (live) på bio - Don Giovanni

3 Jun

Opera (live) på bio - Trollflöjten

No events matched entered search criteria.