Board

Chairman

Elisabeth Lind
elisabeth.lind@umea.se

Vice chairman

Elisabeth Löfgren
lofgren_elisabeth@hotmail.com

Members

Jan-Olov Carlsson
joc@ersmark.se

Nathalie Eriksson
nattis_eriksson@hotmail.com

Ingemar Larsson
ingemar@hugget.nu

Staffan Larsson
Staffan.l3@gmail.com

Per Melander
per.melander@umu.se

Irmiz Rosas Gómez
irmizrosas@gmail.com

Jan-Olof Sandberg
janolof.sandberg@nolia.se

Stina Sandström
stina.sandstrom@excite.com

Maria Sundström
maria.sundstrom@bilda.nu

Brita Täljedal
brita.taljedal@bildmuseet.umu.se

Peter Vigren
peter.vigren@umea.se

Nominating committee

Catarina Norén, sammankallande
catarina.noren@svt.se

Eva Conradzon
eva@biegga.com

Margareta Rönngren
margareta.ronngren@umea.se

Anna-Karin Sjöstrand
sjostrand@telia.com

7 Oct – 29 Dec

Tusen år av oss

2 Dec

Emil Jensen - Än susar skogen

5 – 6 Dec

Lunch- och middagsteater - En sagalik jul

9 Dec

Soul Chain – Sharon Eyal

10 Dec

Opera (live) på bio - The Hours

10 Dec

Julfest med Franska Trion och Muovipussi

11 Dec

HOLY

11 Dec

Kraja - Gnistrande vinterklanger

7 – 14 Jan

Teaterbuss: Musikanternas uttåg - slutsåld

27 Jan

Den overkliga sanningen om Bob Hund

7 Feb

SLICK

26 Feb

Carmen med förhinder

1 – 2 Mar

Kameliadamen

19 Mar

Opera på bio - Lohengrin

1 Apr

Opera (live) på bio - Falstaff

16 Apr

Opera på bio - Rosenkavaljeren

21 Apr

Backbone - Gravity & Other Myths

13 May

Peter Carlsson & Kjell Gustavsson R&B Orchestra

20 May

Opera (live) på bio - Don Giovanni

3 Jun

Opera (live) på bio - Trollflöjten

No events matched entered search criteria.