Board

Chairman

Elisabeth Lind
elisabeth.lind@umea.se

Vice chairman

Elisabeth Löfgren
lofgren_elisabeth@hotmail.com

Members

Jan-Olov Carlsson
joc@ersmark.se

Nathalie Eriksson
nattis_eriksson@hotmail.com

Ingemar Larsson
ingemar@hugget.nu

Staffan Larsson
Staffan.l3@gmail.com

Per Melander
per.melander@umu.se

Irmiz Rosas Gómez
irmizrosas@gmail.com

Jan-Olof Sandberg
janolof.sandberg@nolia.se

Stina Sandström
stina.sandstrom@excite.com

Maria Sundström
maria.sundstrom@bilda.nu

Brita Täljedal
brita.taljedal@bildmuseet.umu.se

Peter Vigren
peter.vigren@umea.se

Nominating committee

Catarina Norén, sammankallande
catarina.noren@svt.se

Eva Conradzon
eva@biegga.com

Margareta Rönngren
margareta.ronngren@umea.se

Anna-Karin Sjöstrand
sjostrand@telia.com

13 Nov

Nakna som foster och gudar

18 Nov

Osebol

20 Nov

Klubb Fanny - Petrina Solange

23 – 24 Nov

Lohengrin Dreams

23 Nov

The Met: Live in HD - Akhnaten

24 Nov

Samuel Ljungblahd and The Red Kettle Masschoir

25 – 26 Nov

Lunch- / middagsteater "Fröken"

26 Nov

Nybergs mekaniska verkstad

28 Nov

Umeå Poetry Slam - kval

4 – 15 Dec

Tillbaka innan midnatt

9 Dec

Riddare av tusen äventyr

10 – 11 Dec

De oroliga

14 Dec

Franska Trion

17 Dec

Kraja - Isen sjunger

11 Jan

The Met: Live in HD - Wozzeck

15 Jan

Bye bye bror

26 Jan

Live from Bolshoi

14 Feb – 21 Mar

Klungan - Toppa jaget

1 Apr

En kväll med Hasse och Tage

30 Apr – 1 May

ART

No events matched entered search criteria.