Styrelse


Ordförande

Per Melander
per.melander@umu.se

Vice ordförande

Elisabeth Melkersdotter
melkesdotter@outlook.com


Ledamöter

Jan-Olov Carlsson
joc@ersmark.se

Stina Sandström
stina.sandstrom@excite.com

Maria Sundström
maria.sundstrom@bilda.nu

Brita Täljedal
brita.taljedal@bildmuseet.umu.se

Peter Vigren
peter.vigren@umea.se

Nalika Tjärnberg
nalika1967@gmail.com

Ottiliana Rolandsson
ottiliana@hotmail.com

Mahmoud Chninou
mahmoud.chninou@gmail.com

Erik Lindström
erik.lindstrom83@hotmail.com

Patina Lökke
patina.looke@gmail.com

Oscar Sedholm
oscar.sedholm@gmail.com

 

Valberedning

Catarina Norén, sammankallande
catarina.noren@svt.se

Eva Conradzon
eva@biegga.com

Margareta Rönngren
margareta.ronngren@umea.se

Nina Björby
nina@bjorby.se

1 – 2 okt

The Sea Within

11 – 12 okt

Lunch- / middagsteater - Anna-Lotta Larsson: Lovsång till kärleken

20 – 21 okt

La Galerie

22 – 23 okt

BLKDOG

19 – 20 nov

Transplantation

1 dec

Partita No2 – Sei Solo

6 – 7 dec

Lunch- / middagsteater - Som ett jävla solsken

9 – 11 dec

Cold Blood

19 jan

Greatest hittills - Ronny Eriksson

8 feb

Middagsteater - Hans-Ola Stenlund: Skuggan

27 – 28 mar

ART

2 – 3 maj

Lunch- / middagsteater - Gunnar Eklund: Huset

12 – 14 maj

Klungan - Toppa jaget

18 sep

Hon vars hjärta var som mitt

Inga evenemang motsvarade de sökkriterier du valt.